Мова сайту:

Про нас

Про нас

Дізнайтеся про історію створення нашого колективу,
та нашу творчу біографію

Один із провідних музичних колективів України, створений як Державний духовий оркестр у 1979 році за ініціативою Спілки композиторів України, і до нині є першим та єдиним в Україні цивільним духовим оркестром такого рівня і статусу.

Першим художнім керівником і головним диригентом оркестру був відомий український диригент, ентузіаст духової музики, народний артист України Василь Охріменко. Нині художнє керівництво колективу здійснює Михайло Мороз.

Створення Державного духового оркестру мало на меті збагачення мистецької палітри національної культури, сприяння пропаганді кращих зразків класичної музичної спадщини, розвиток академічного жанру духової музики в Україні.

Оркестр є своєрідною творчою лабораторією для композиторів України, а також певною мірою - методичним центром галузі духової музики в країні. Колектив неодноразово брав участь у роботі пленумів Національної спілки композиторів України, де виконував оригінальні твори, спеціально написані для оркестру.

Основу репертуару колективу складають твори класиків світової музики – Й.С.Баха, Л.Бетховена, Дж.Верді, Р.Вагнера, Й.Штрауса, П.Чайковського, М.Мусоргського, С.Рахманінова, І.Стравінського, А.Хачатуряна, Д.Шостаковича, Р.Щедріна, Г.Свиридова. Щільне місце в його концертних програмах займає українська музика – твори М.Лисенка, К.Стеценка, Б.Лятошинського, І.Шамо, М.Скорика та багатьох інших. У виконанні оркестру в Україні вперше прозвучали Меси для хору та духових А.Брукнера та І.Стравінського, оригінальні твори для духового оркестру композиторів ХХ-ХХІ ст. П.Хіндеміта, А.Оннегера, А.Ріда, Феррера Феррана. Саме Національний академічний духовий оркестр України вперше у своєму виконавському жанрі здійснив концертне втілення опер – «Поет» українського композитора Левка Колодуба, присвяченої національному пророкові Тарасу Шевченку, та комічної опери «Іспанська година» Моріса Равеля.

В активному концертному репертуарі оркестру представлено всі музичні жанри – від зразків музики бароко до джазових творів. Цикли концертних програм присвячено симфонічній та оперній музиці композиторів-класиків у перекладенні для духового оркестру. Так цикл «Музичні портрети» пропонує монографічні програми з творів Й.С.Баха, Й.Штрауса, П.Чайковського, М.Мусоргського, Д.Шостаковича, Дж.Гершвіна, Л.Бернстайна, Е.Морріконе, Дж.Уільямса та ін. Також з незмінним успіхом оркестром виконується музика з класичних оперет, твори популярної музичної класики, традиційний репертуар духових оркестрів для виконання на пленері, відома кіномузика, класичні джазові стандарти та музичні хіти. Жанрове розмаїття концертних програм – чи не найхарактерніша риса творчого обличчя колективу, яка підкреслює його мистецьку унікальність.

Колектив має багату творчу біографію - за час свого існування оркестр був і залишається постійним учасником багатьох визначних подій культурно-мистецького життя України - престижних музичних фестивалів, мистецьких свят та урочистостей, неодноразово з успіхом представляв національне музичне мистецтво за кордоном – брав участь у фестивалях духової музики в Нідерландах та в Німеччині.

У 2004 році за високу виконавську майстерність оркестру було надано статус академічного. Того ж року вийшов у світ перший компакт-диск з концертними записами Державного академічного духового оркестру України.

Значні творчі здобутки оркестру в 2008 році було відзначено наданням колективу найвищого в Україні мистецького статусу. Згідно Указу Президента України відтоді це – Національний академічний духовий оркестр України.

З оркестром активно співпрацюють провідні українські солісти-вокалісти: народні артисти України – Світлана Добронравова, Валерій Буймістер, Фемій Мустафаєв, Іван Попович, Григорій Гаркуша, Олександр Василенко, заслужені артисти України Людмила Давимука, Юрій Олійник, Ірина Зябченко, Ірена Захарко, Галина Тітова, Єлизавета Ліпітюк, Валентина Матюшенко, лауреати та дипломанти міжнародних конкурсів Сергій Бортко, Анатолій Юрченко, Дмитро Іванченко, Тамара Ходакова, Дмитро Костенко.

Оркестр має успішний досвід концертних виступів із солістами-інструменталістами, серед яких заслужений артист України Юрій Кот (ф-но), лауреати міжнародних конкурсів піаністи Олена Воронова та Антоній Баришевський , Андрій Ільків (труба), американка корейського походження Грейс О (ф-но), всесвітньо знані - канадієць Річард Стюарт (труба), норвежець Ойстен Баадсвік (туба), француз Бастієн Боме (еуфоніум), американський піаніст Девід Віттен. За диригентським пультом оркестру виступали - член Асоціації національних диригентів Нідерландів Берт Лангелер, професор університету м. Торонто Стефен Шенетт (Канада), відомі українські диригенти – народний артист України Іван Гамкало, заслужена артистка України Вікторія Жадько, заслужені діячі мистецтв України Дмитро Антонюк та Геннадій Григор’єв, диригенти Андрій Кібіта, Петро Товстуха.

Національний академічний духовий оркестр постійно виступає з різноманітними концертними програми на сцені Колонного залу імені М.В.Лисенка Національної філармонії України, на інших кращих концертних майданчиках столиці України. З 2002 року в кожному концертному сезоні Національної філармонії проводиться власний абонемент лекцій-концертів оркестру для київських школярів.

Можливість почути відомі музичні твори в оновленому забарвленні звучання духової партитури знаходить дедалі ширше коло прихильників, що засвідчують повні зали під час концертів оркестру як у м. Києві, так і на гастролях колективу в різних регіонах України та за її межами.

Нині Національний академічний духовий оркестр України, що об’єднує обдаровану творчу молодь, має неабиякий професійний потенціал, перебуває в стані постійного творчого пошуку і готовий до подолання нових висот у розвитку в Україні одного з найдавніших і найдемократичніших жанрів музичного мистецтва; духової музики.

Веб сторінка оркестру: www.symphonicband.org.ua

E-mail: info@brassband.org.ua

Генеральний директор Олександр Піроженко

E-mail: pirozhenko.o@gmail.com

тел. 050-3531314
тел. (044) 278-64-71

Піроженко Олександр Іванович

Піроженко Олександр Іванович

ГЕНЕРАЛЬНИЙ ДИРЕКТОР

Склад оркестру

Мороз Михайло Григорович

Мороз Михайло Григорович

ХУДОЖНІЙ КЕРІВНИК, ДИРИГЕНТ
Вікулов Олексій Юрійович

Вікулов Олексій Юрійович

ДИРИГЕНТ
ФЛЕЙТИ

ФЛЕЙТИ

Гордій Аліна Петрівна
Ляліна Юлія Юріївна
Попроцький Павло Павлович
ГОБОЇ

ГОБОЇ

Смірнов Сергій Володимирович
Здзеба Андрій Миколайович
ПЕРШІ КЛАРНЕТИ

ПЕРШІ КЛАРНЕТИ

Ковтун Генадій Вікторович
Каліжук Андрій Володимирович
Брюханов Вадим Валерійович
Химчук Ольга Анатоліївна
ДРУГІ КЛАРНЕТИ

ДРУГІ КЛАРНЕТИ

Куцова Вікторія Володимирівна
Дульдіер Віктор Афанасійович
Майданюк Дмитро Олексійович
Серединський Ярослав Олегович
ТРЕТІ КЛАРНЕТИ

ТРЕТІ КЛАРНЕТИ

Миджин Володимир Степанович
Лозбін Іван Сергійович
Надбережний Юрій Олександрович
Брижко Роман Ігоревич – бас кларнет

ФАГОТИ

ФАГОТИ

Мосюк Олександр Миколайович
Вітрук Владислав Віталійович
САКСОФОНИ

САКСОФОНИ

Зайцев Ростислав Валентинович
Сластьонов Станіслав Валентинович
Зубкова Марія Вікторівна
Козіонов Роман Миколайович
Сичевський Богдан Леонідович
ВАЛТОРНИ

ВАЛТОРНИ

Пилипчак Юлій Васильович
Леонович Олександр Васильович
Лутовінов-Бабенко Антон Олегович
Нечепуренко Оксана Петрівна
ТРУБИ

ТРУБИ

Лейсман Віктор Володимирович
Мельниченко Дмитро Олександрович
Мальм Дмитро Євгенович
Полонський Петро Михайлович
ТРОМБОНИ

ТРОМБОНИ

Чесноков Валерій Валерійович
Єпіфанов Олександр Михайлович
Полянський Сергій Михайлович
Сотніков Роман Васильович
Кришук Андрій Романович
УДАРНІ ІНСТРУМЕНТИ

УДАРНІ ІНСТРУМЕНТИ

Кундєєв Дмитро Леонідович
Пироженко Олександр Олександрович
Загородний Володимир Васильович
Бонітенко Ганна Ростиславівна
Добровольський Євген Олександрович
Фізер Аліна Михайлівна


КОРНЕТИ

КОРНЕТИ

Гірдюк Микита Леонідович
Саленко Ярослав Ігоревич
Семенець Станіслав Сергійович
Спасіченко Володимир Олександрович
ТЕНОРИ - БАРИТОНИ

ТЕНОРИ - БАРИТОНИ

Пастернак Володимир Іванович
Шарінов Сергій Юрійович
Балан Вячеслав Петрович
ТУБИ

ТУБИ

Клімченко Сергій Олександрович
Шуляк Тихон Сергійович
СТРУННІ ТА КЛАВІШНІ ІНСТРУМЕНТИ

СТРУННІ ТА КЛАВІШНІ ІНСТРУМЕНТИ

Рояк Ірина Анатоліївна
Погорєлов Артем Валерійович
Ядвіжин Руслан Сергійович

Про Нас

Колектив до нині є першим і єдиним в Україні цивільним духовим оркестром такого рівня і статусу

Карта

Знайти нас в соцмережах

Наша адреса

КИЇВ, Україна
Володимирський узвіз, 2-Б
тел. +38(044)278 6471